home
NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ V HRONOVĚ

„Manželství je umění“, které může zvládnout každý.
Národní týden manželství (dále jen NTM) opět přinese desítky kreativních způsobů, jak tvořit jedinečná manželství. Posláním NTM je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

Po celé České republice se místní komunity, občanská sdružení, církve, rodinná a mateřská centra, zástupci měst a obcí i jednotlivci chystají zapojit do dalšího ročníku NTM, který se bude konat 9.-17. února 2013. Iniciativa, již tradičně pořádaná ve valentýnském týdnu, bude opět příležitostí pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a bude společnou oslavou manželství, které se pro mnohé stává samozřejmostí, i když je podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Téma sedmého ročníku NTM v České republice, vyjadřuje jeho motto „Manželství je umění“, a odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit. „Až příliš mnoho párů se rozchází a manželství, která mohla být skvělá, končí tragickými rozvody. Tak to ale být nemusí. Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce“, řekl Jan Frolík, jeden z organizátorů NTM.

Na desítkách míst budou probíhat aktivity na podporu zdravých manželských vztahů. V minulých letech to byly výstavy, diskuse, plesy, přednášky, kurzy pro manžele, poutě, obnovy manželských slibů, happeningy, zamykaly se zámky věrnosti na mostech v mnoha městech. Akce letošního ročníku budou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz .

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.

Proč Národní týden manželství v Hronově?
Již léta učím na základních a středních školách etickou výchovu a největší bolestí se kterou se setkávám, je trauma dětí z rozvedených rodin. Dětí, které často prožívají výčitky svědomí z toho, že snad ony mohou za to, že se jejich rodiče rozvedli. Vždy znovu je ujišťuji, že to sice je jejich problém ale není to jejich vina. Mnozí rodiče jsou tak nemoudří a hloupí, že své děti používají jako “živé štíty” jeden proti druhému, a dokonce svým milovaným dětem vyčítají, že za rozpad jejich vztahu mohou vlastně ony!

Pojďme udělat něco pro to, abychom nejen našim dětem vyslali signál, že manželství a rodina je instituce, za kterou se stojí za to brát a usilovat o její udržení a zachování.

Národní týden manželství v Hronově bude slavnostně zahájen paní starostkou Hanou Nedvědovou při vernisáží výstavy kreseb dětí z místní Mateřské školy Hronov v předsálí Jiráskova divadla v sobotu 9. února 2013 v 16.30 hodin. Program bude pokračovat koncertem břeclavské hudební skupiny ŠEPTEM od 17:00 hodin. v Jiráskově divadle. Od pondělí 11. února 2013 bude výstava přístupná veřejnosti ve foyeru čapkova sálu.

DDM Domino v Hronově podpoří NTM akcí: VALENTÝNSKÝ ČAS PRO ZAMILOVANÉ PÁRY A RODINU

Vyvrcholením NTM v Hronově bude slavnostní otevření Mostu lásky na svátek Valentýna 14. 2. v 16h u lávky mezi starým a novým parkem Aloise Jiráska v Hronově. Na závěr zamilovaného dne vás zvou maminy do Mateřského centra Klíček na Padolí Od 17h připravily klání manželských párů v deskových hrách.

Na národní úrovni odstartuje NTM tisková konference v budově Ministerstva práce a sociálních věci pod záštitou ministryně Ludmily Müllerové v pondělí 11. února 2013 v 10.30 hod.

Partnery Národního týden manželství jsou:
Mediální partner: ČRo 6
Mediální partner: Týdeník Naše rodina

Přijďte i vy podpořit manželství a rodinu svou účastí koncertu skupiny ŠEPTEM a také na dalších připravených akcích. Naše děti a milovaní partneři si to zaslouží!

Petr Adame,
lektor Etických dílen a organizátor NTM v Hronově